Spływy kajakowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w spływach kajakowych najpiękniejszym i najdzikszym szlakiem wodnym Podlasia – rzeką Biebrzą i jej dopływami : Nettą, Jegrznią lub Kanałem Augustowskim. Szlaki te są stosunkowo łatwe i z tego względu są dostępne dla każdego – zarówno dla wytrawnych wodniaków jak też i dla tych zielonych. W zależności od Państwa upodobań i doświadczenia w uprawianiu turystyki kajakowej proponujemy siedem  wariantów spływów o zróżnicowanej długości, charakterze i stopniu trudności. Jeśli nie dysponują Państwo czasem na tygodniową lub chociażby weekendową wyprawę kajakową zapraszamy do wzięcia udziału w spływach kilkugodzinnych.  Wszystkich miłośników przyrody, fotografów i ornitologów zapraszamy na wczesnowiosenne i wiosenne spływy Biebrzą i jej rozlewiskami które w tym czasie są miejscem odpoczynku ogromnych stad migrujących ptaków. Obsługujemy grupy zorganizowane jak i pojedyncze osoby. Zapewniamy sprzęt – kajaki i canoe oraz obsługę transportową. Doradzamy i pomagamy we wszystkim. Kajaki to wspaniała forma wypoczynku dla każdego!

SPŁYW KAJAKOWY – BIEBRZĄ        

Rzeka Biebrza roztacza swe wody nieskończoną liczbą wijących się meandrów, kiedy indziej zaś rozlewa się kilometrami zmieniając torfowiska, bagna i starorzecza w jedno sięgające po horyzont rozlewisko. Na przepłynięcie całej Biebrzy potrzeba osiem dni. Biebrza do spływania jest najbardziej atrakcyjna wiosną kiedy są rozlewiska i odbywają się przeloty migrujących ptaków. Z kolei latem Biebrza oszołamia nas ogromem zieleni i ciszą. Biebrza jest w całości Parkiem Narodowym więc w czasie spływu należy przestrzegać regulaminów udostępnienia parku. Zapewniamy wszelkie niezbędne pozwolenia na spływ Biebrzą o każdej porze roku.  

SPŁYW KAJAKOWY  – NETTĄ, KANAŁEM AUGUSTOWSKIM I BIEBRZĄ    

Szlak wodny rz. Netty, Kanału  Augustowskiego i Biebrzy jest bardzo urozmaicony. Netta wijąc się płynie przez niemal że bezludne tereny i podmokłe łąki szczególnie wiosną. Następnie Netta łączy się z Kanałem Augustowskim, gdzie na jego początku znajduje się pierwsza śluza –  Dębowo. Z śluzą Kanał wpada do królowej dzikich rzek – Biebrzy. Jej kręte koryto i leniwy prąd doniesie nas do Carskiej Twierdzy w Osowcu.  

SPŁYW KAJAKOWY – JEGRZNIĄ I BIEBRZĄ          

Jegrznia jest prawym dopływem Biebrzy. Szlak wodny Jegrzni i Biebrzy jest  szczególnie atrakcyjnym dla miłośników przyrody i spokoju. Podczas spływu istnieje szansa spotkania, a nawet sfotografowania żyjących tu zwierząt takich jak bóbr, łoś, wydra oraz całej masy ptactwa błotno-wodnego

Więcej informacji dotyczących spływów kajakowych znajduje się na stronie www.tratwy.com

Brak możliwości komentowania.