Atrakcje

      Największą atrakcją naszego gospodarstwa jest jego odludne, niemalże dzikie położenie wewnątrz parku narodowego, pośród dziewiczej Biebrzańskiej przyrody, która w całości objęta jest ochroną przez Biebrzański Park Narodowy. Zamieszczone krótkie filmiki przedstawiają jedna z drug dojazdowych do Kopytkowa i naszego gospodarstwa – wiosną, droga dla ryzykantów i twardzieli. Dla mięczaków jest inna droga – asfaltowa. Zapraszam do obejrzenia filmików – droga .

 

 

 

 

Nierzadko owa Biebrzańska przyroda sama wlatuje lub wchodzi na nasze rozległe podwórko. By przybliżyć jeszcze bardziej przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego i uatrakcyjnić naszym gościom pobyt w gospodarstwie została wybudowana wieża widokowa z której można wypatrzeć dziko żyjące zwierzęta na okolicznych bagnach, najczęściej są to łosie lub można podziwiać piękną panoramę biebrzańskich bagien, zachody i wschody słońca. Zamieszczone krótkie filmiki przedstawiają możliwości obserwacyjne z wieży. Zapraszam do obejrzenia – filmików – wieża .  Nocny widok z naszej wieży widokowej może zadziwić każdego, otóż nocny widnokrąg o promieniu  ponad 180 stopni jest pozbawiony jakiegokolwiek sztucznego oświetlenia, po prostu czarna pustka, reszta widnokręgu oświetlona jest sporadycznie –  punktowo. W zurbanizowanym środowisku to rzecz bardzo rzadka. Oczywiście brak sztucznego oświetlenia daje nieskończone możliwości obserwacji nocnego Biebrzańskiego nieba, które wydawać by się mogło że nie ma początku ani końca – tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć własnymi oczami. „Dworek na Końcu Świata” jest jedynym z nielicznych gospodarstw nad Biebrzą który posiada na swoim ,, podwórko ” tej wielkości wieżę widokową.

 

 

 

 

NASZE ATRAKCJE  W  TERENIE

Po zapewnieniu naszym gościom odpowiedniej ilości relaksu w ciszy i spokoju przychodzi czas na zapewnienie odpowiedniej ilość urozmaiconego  aktywnego wypoczynku  na łonie Biebrzańskiej przyrody .

Wyprawa z przewodnikiem przez bagna i moczary na wydmy w głębi rezerwatu ” Czerwone Bagno”.

 

 

 

 

Wyprawa samochodowo – piesza Doliną Biebrzy w poszukiwaniu biebrzańskich krajobrazów i migrujących stad ptaków . 

 

 

 

 

Goście bardziej ambitni mogą udać się w dzikie biebrzańskie ostępy na bezkrwawe łowy by wytropić  i „ustrzelić” główną atrakcje Biebrzańskich Bagien  – Łosia. – Zapraszam do obejrzenia filmików – okolica .

 

 

 

 

Dla miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie proponujemy spływ barką biesiadną dużą,

 

 

 

 

lub tratwą biesiadną małą wyposażoną w podwodne okienko. Obsługa tratwy jest dziecinnie prosta. Zamieszczony link do filmiku z rejsu tratwami biebrzańskimi, zapraszam do obejrzenia  filmików -tratwy.

 

 

 

 

Dla miłośników większych prędkości proponujemy spływ kajakowy Biebrza i Kanałem Augustowskim.

 

 

 

 

Miłośnicy wypoczynku na rowerze mają do dyspozycji wiele szlaków rowerowych wytyczonych w Biebrzańskim Parku Narodowy , łącznie ze szlakiem Green Velo który przebiega nieopodal naszego gospodarstwa.

 

Brak możliwości komentowania.